Souhlasím se shromažďováním a zpracováním souborů cookies, které zpracovává společnost Google v souladu se svými Zásadami. Více informací ZDE. Rozumím

Historie firmy Business Marketing & Consulting

Společnost založil Roman Kunert v roce 2011 a společně se svými kamarády a obchodními partnery z IT oblasti a z médií se ji snaží každý rok posouvat o něco blíže k vysněné metě. 

Protože se IT věnoval od svých 15 let, kdy byl v 2. ročníku střední školy, tak nějak mu to zůstalo a po vojně založil společnost, kde prodával HW. Obchod se rychle rozrůstal a bylo třeba zvolit nový eshop, takový, jako v té době měl jen málokdo. Hned poté, co si všiml, že doména www.asus.cz je volná, zakoupil ji a domluvil se s dovozcem, byl nucen rychle zvolit, jaký eshop zakoupí.  A stalo se, eshop byl na světě a fungoval velmi dobře několik let, než doménu po domluvě přenechal výrobci, firmě ASUStek. Více si přečtěte na www.romankunert.cz 

Z toho ale vzniklo ještě něco, a to nový systém SHOPMC, který v sobě má stále nejmodernější technologie, ale i funkce, a to díky neustálému vývoji softwaru PublicMC, ShopMC a nyní AukceMC. 

Tvorbě webu se Roman Kunert začal věnovat naplno v roce 2005, založil společnost EuropeMC v roce 2008 a 3 roky poté sesterskou společnost BusinessMC na správu internetových médií, eshopů svých i klientů. A jak to vše vznikalo, si můžete přečíst zde:

Rok 2011

Prvním impulsem, proč vytvářet novou společnost, když EuropeMC skvěle běžela, byl fakt, že chtěl mít rozdělené aktivity jako jsou výroba SW a obchodní činnosti v médiích. Hned po založení firma převzala obchody týkající se prodeje reklam na svých oborových médiích jako www.svet-notebooku.cz apod.

A samozřejmě, neustále pokračuje vývoj systémů a nasazování nových funkcí.

Rok 2012

Během tohoto 1 roku se přišlo na to, že klienti nechtějí platit jednu fakturu za webhosting od jedné firmy a PR z druhé, proto se firma EuropeMC začala věnovat jiným aktivitám a licence a lidé, vše převzala BusinessMC. 

A samozřejmě, neustále pokračuje vývoj systémů a nasazování nových funkcí.

Rok 2013

Uzrál čas jako to tak někdy bývá a ač se s Jiřím Morštadtem znali již déle, začali spolu podnikat a z toho vznikla síť Zpravodajství Online, zatím pouze několik pilotních projektů. 

A samozřejmě, neustále pokračuje vývoj systémů a nasazování nových funkcí.

Rok 2014

Nejvíce zásadní změnou byl přechod na novou technologii, kterou jsme sami vyvinuli a která naprosto změnila způsob fungování. Šlo o automatické instalace, zautomatizované a na to navazují i aktualizace. Sice jsme měli něco podobného už dříve, ale nyní jsme byli schopni připravit i sto webů za den. Díky tomu jsme spustili projekt Weby zdarma neziskovkám a další. 

A samozřejmě, neustále pokračuje vývoj systémů a nasazování nových funkcí.

Rok 2015

Jistě, ale zcela jistě tomuto roku můžeme říkat rok pražských ulic. Roman se naprosto zbláznil do projektu, který viděl v cizině a společně s Petrem Šimčíkem, kterému se nápad líbil, se do něj zapojili vší vervou. A takto se část týmu upnula na www.prazskeulice.cz, konkrétně jde ale o jednotlivé projekty www.vaclavske-namesti.cz, www.rohanske-nabrezi.cz, www.ulicenarodni.cz a další. 

Zde bylo zábavné sledovat, jak každý v tomto projektu vidí něco jiného. Petr jako webdesignér to viděl na prezentaci firem v prvním plánovaném projektu www.ulicenerudova.cz a Roman chtěl mít známé náměstí, nábřeží a ulice, aby počet byl nad 10 tisíc firem a postavil na to plán na 5 let. Přidávají se firmy z jiných oborů, nekonkurující našim aktivitám a využívají sdílený email marketing a další formy. Tento rok pouze odstartoval 1. fází "Karlín tam a zpět", kde jsou www.karlinske-namesti.cz, www.rohanske-nabrezi.cz, www.ulicekrizikova.cz a www.ulicesokolovska.cz 

A samozřejmě, neustále pokračuje vývoj systémů a nasazování nových funkcí.

Rok 2016

Důležitý rok hned z několika důvodů. Protože naším cílem je klientům posilovat značku a firmu, a chtěli jsme ve vyhledávačích být na předních místech, koupili jsme www.posileni-firmy.czwww.posileni-znacky.cz s cílem vytvořit ministránky s informacemi a možnostmi spolupráce. 

A samozřejmě, neustále pokračuje vývoj systémů a nasazování nových funkcí.

Vytváří StudioMC na systému PublicMC s podporou MediaMC | © PublicMC 2005 - 2022